Напрям методичної роботи
Колектив закладу дошкільної освіти уже 12- й рік працює над питанням формування національної свідомості дошкільників. Ми ставимо перед собою завдання – дати нашим дітям знання про працю й побут наших предків, донести до наших вихованців красу і велич народної творчості. Хочемо , щоб наші діти росли не байдужими до рідної домівки, батьківщини, землі в цілому, щоб уміли берегти найкращі традиції минулого..
Над вивченням даного питання працювала і працює творча група ЗДО №2 під керівництвом вихователя-методиста Бродюк Л.І.. Педагоги вивчили багато літератури, ознайомилися з досвідами роботи, що друкувалися в періодичних виданнях і зробили висновок, що реформування освітнього процесу сьогодні викликає музейну педагогіку до нового життя як важливий чинник пізнавального, естетичного, розумового, креативного розвитку дітей.
На сьогодні виховання дітей здобувачівосвіти на засадах музейної педагогіки – це пріоритетне завдання нашого закладу, це невід’ємна частина всього освітнього процесу, якому педагоги приділяти належну увагу. Адже ми не просто виховуємо і навчаємо, а готуємо майбутню еліту України.
У закладі створено цілісну систему роботи на засадах музейної педагогіки. Поставлено мету розвивати у дітей інтерес до минулого рідного народу, ознайомлювати їх з виникненням і розвитком козацтва, виховувати почуття гордості за мужніх захисників українських земель. Діти вчаться дбайливо ставитися до музейних експонатів, а відтак і до предметного світу в цілому: до особистих речей, книг, іграшок.
Музей співпрацює з:
- керівником Науково-освітнього центру патріотичного виховання молоді Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» Мельничуком Ю.Л.;
- професором кафедри теорії та історії педагогіки НПУ імені М.П. Драгоманова, доктором педагогічних наук, академіком АН ВО України Руденком Ю.Д.;
- т.в.о. директора Хмельницького ОЦТКУМ Колесник Н.В.;
- членами Славутської Паланки Міжнародної громадської організації «Козацтво Запорізьке»;
- ІМЦ управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради;
- історичним музеєм м. Славути;
- Центром туризму та краєзнавства;
- музеями ЗОШ №1, №7;
- позашкільними музеями міста;
- керівником гуртка козацько-лицарського виховання «Джура» ПНЗ Краєзнавчого центру м. Нетішин Ваник В.В. та іншими.