ЗДО № 2 "Подоляночка"

Пн, 22.04.2024, 22:52

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Музей козацтва | Реєстрація | Вхід

Музей козацтва

Козацтво – це героїка, це скарбниця високої духовності наших предків, це джерело натхнення в боротьбі за свободу і незалежність, це вершина військової майстерності українського народу. На наш погляд, козацтво правомірно вважати святинею,як нашого маленького містечка, так і усього українського народу.

Наука вичерпує з історії все нові факти, які свідчать про дуже давнє походження українського козацтва. Свою історію потрібно вчити, а знання передавати у спадок меншим. Педагоги нашого закладу поринули у світ минулого , де ми шукали відповідь на просте запитання : «Як виховати справжньго українського козака?»

Опрацювавши багато корисного для себе матеріалу , ми знайшли відповідь : «Козак виростає з маленького козаченяти». Формування патріота відбувається з почуття любові до рідного дому, дитячого садка, прив’язаності до батьків, людей ,які тебе оточують, землі, на якій людина народилася, виросла та живе.

Виховання дітей  та молоді  в козацькому дусі - важлива місія педагогів сьогодення. Саме наше завдання  сьогодні, у непростий скрутний час,  під час  навчально-виховного процесу, правильно виховати майбутню еліту України, майбутніх захисників та берегинь, майбутню надію.

Як ви зрозуміли,  виховання здобувачів дошкільної освіти на козацькій- лицарській педагогіці – це одне із основних завдань нашого закладу.

А тому, до послуг  наших вихованців в закладі створено сприятливе розвивальне середовище: просторі, світлі  ігрові кімнати, які оснащені сучасними, зручними меблями, на яких знаходяться різні дитячі іграшки, маємо ошатні, теплі спальні кімнати, музично-гімнастичну залу, кабінет корекційної освіти, працює в закладі  міні-студія «Дивосвіт»…

Ще, маємо нашу гордість - музей – це найулюбленіше місце  наших вихованців, яким успішно керує досвідчений педагог, автор цікавих матеріалів з даної тематики наша - Нагурна Тетяна Петрівна….

Саме у нашому закладі,  українська дитина має можливість отримати необхідні знання про життя предків, відчути та побачити красу , велич традицій минулого , навчиться цінувати надбання попередніх поколінь . Саме такий музей сприяє вихованню свідомих маленьких  громадян нашої неньки України.  Працюємо плідно , а тому маємо досвід, яким успішно ділимося .

 Презентуємо авторські  проекти, розроблені  творчою групою закладу,  а ще маємо  мій  авторський проект , який  нещодавно приймав участь в конкурсі, де був  визнаний переможцем міського, обласного  конкурсів, а сьогодні ці матеріали визнані кращими у всеукраїнському конкурсі  на кращий навчально-методичний матеріал туристично-краєзнавчої тематики 2015 року і друкуються у журналі «Вихователь-методист дитячого закладу».

Ми маємо ще багато цікавого авторського матеріалу, якого немає в Інтернет ресурсах. Наші діти щасливі по - особливому , адже вони мають можливість не тільки чути багато цікавого та корисного матеріалу, а й своїми очима бачити , можуть відчувати, власноруч творити, змінювати, удосконалювати,  а саме головне - берегти та примножувати, а потім  передавати меншим. У цьому їм допомагає клопітка робота в музеї.

Сьогодні наш музей зареєстрований,  має уніфікований паспорт, статут, а у 2013 році ми отримали сертифікат.

Отож, пропоную детальніше познайомитися з  нашою гордістю - повна назва якої - музей козацької слави.

          Короткі історичні відомості  музею

У 2008 році за ініціативи міського голови В.Б.Сидора та завідувача даного закладу мого попередника, яка20 років прокерувала даними закладом, було створено ініціативну групу , яка почала дуже активно та плідно працювати над збором та систематизацією матеріалів з даної теми. Спільна праця дала гарні результати. Працівники,батьки, а особливо дідусі й  бабусі почали  активні пошуки експонатів для садка, в результаті чого виникла необхідність знайти приміщення для їх зберігання . Тож відповідно наказу по днз №34 від 01 .09.2010 року було створено музей козацької слави.

У 2011 році закупили меблі , де і оформили такі відділи, а саме:

-         життя і побут козацтва;

-         зброя і клейноди;

-         козацтво на сучасному етапі;

-         образотворчо-декоративний відділ.

 

Персонал музею:

Всього працівників - 6 (5 вихователів, 1 завідувач господарством)

Екскурсоводів-2 (1 вихователь,1 вихованець)

 

 Директором музею ведеться відповідна документація:

-         інвентарна книга

-         книга обліку екскурсій

-         книга обліку занять

-         книга обліку масових заходів

-         книга відгуків

 

Фонди музею:

1. Загальна кількість одиниць збереження –  201

2. Кількість музейних предметів основного фонду – 41

Допоміжного – 160

Дата останньої реекспозиції – 15.05.2015 року

 

Режим роботи музею:  14.00 – 17.00.

                                       Вихідний – субота, неділя .

 

Основними формами науково-просвітницької роботи з дітьми в музеї є:

-         Проведення екскурсій по експозиціях , виставках, фондах

-         Організація бесід згідно відповідно запланованої тематики

-         Гурткова робота

-         Тематичні заняття

-         Виховні заходи

-         Дослідницько-пошукова діяльність

-         Години спілкування з козаками, знавцями козацької справи

-         Театралізоване дійство

-         Практична діяльність з  хлопчиками окремо, з дівчатками окремо.

 

Оригінальний і неповторний музей козацької слави,приймає багато гостей : 210 наших вихованців, їх батьки , рідні та близькі, гості з різних садків, шкіл міста, району. Це педагоги,  учасники міських , обласних семінарів, гості з Польщі, Австрії, Італії, славне Запорізьке козацтво та козаки Славутської паланки … Усім гостям ми залюбки презентуємо свою роботу, за що і маємо визнання та нагороди.

 

Керуючи таким напрямком роботи, ми хочемо впевнено сказати:

«Без минулого -  немає майбутнього!»

  

 Склад Ради музею козацької слави:

голова Ради- керівник музею Бродюк Людмила Іванівна

секретар –  Яковчук Вікторія Василівна

члени: Сироєжко Надія Олексіївна, вихователь;

             Миколайчук Наталія Дмитрівна, вихователь;

             Конченков Віктор Павлович, завідувач господарством.

 

ФОТО МУЗЕЮ КОЗАЦТВА

 

Меню сайту

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 5

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Корисні посилання
uCoz