ЗДО № 2 "Подоляночка"

Ср, 12.06.2024, 22:25

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Історія закладу | Реєстрація | Вхід

Сторінками історії закладу дошкільної освіти №2 "Подоляночка"

У 1988 році в м.Хмельницькому обласною радою було підписано дозвіл на будівництво нового дитячого садка  у мікрорайоні «Сонячний». Після затвердження ряду проектів право на будівництво  отримує Славутський завод силікатних  стінових матеріалів. Будівництво йшло швидкими темпами. Ось і в молодому жилому масиві, серед лісу та багатоповерхівок, поряд з школою №1 та №3  виросло двохповерхове приміщення, яке нарікли на той час дитячим садком «Подоляночка». Площа під будівництво займала – 719,0 кв.м., приміщення мало 2 поверхи, площа забудови  – 1365,5 кв.м., об’єм -5656,0 куб.м., заклад розрахований на 140 місць. Приміщення має підвал, площею – 148 кв.м.

 

 Роботи здійснювалися слідуючими етапами:

-Підготовчий період

- Роботи на землі

- Підготовка та заливка фундаменту  під будівництво.

- Будівництво приміщення та  здійснення покрівлі

- Сантехнічні, електро та  інші  внутрішні  роботи

- Благоустрій території площею 0,72 га.

  В загальному будівництво тривало 6 місяців, де працювало 44 людини.

Історія ЗДО №2 «Подоляночка» розпочалась в 1991році, коли було завершено будівельні роботи, та  3 липня 1991 року право керувати новим дошкільним закладом надали  Губаревій Ганні Іванівні, де вона  вміло, віддано, творчо трудилася  до 2 вересня 2010 року.  Це людина, педагог якому відведено не одну сторінку в історії закладу.

Саме вона залишила гарний багатий спадок нам – молодим. 

За 47 років педагогічної діяльності  Ганна Іванівна має  123   нагороди.

 

Нажаль, стрімко  і невпинно летять роки, їх зупинити ніхто не в змозі. Хоча оцінювати жінку по роках не коректно, та все ж роки їй  вони не страшні: вона, як завжди, красива, толерантна, відверта та щира. Після керівної посади , Ганна Іванівна працювала вихователем. І тут вона творча. Її руки творять дива. Зайшовши до неї в групу, побачиш неоціненний скарб-це досвід, кинеш погляд вперед-побачиш, що енергія і творчий потенціал цього педагога, невичерпний. 47 років педагогічного стажу, а це системна, постійна, клопітка робота, у якій було все: досягнення,прикрощі, радість, тривога, переживання, любов дітей. Постійно в русі, ніколи не зупинятися перед досягнутим, мабуть, саме це надихає Ганну Іванівну на життя.  Сьогодні, вона ще невпинно трудиться поруч з нами, вона сторож.  А тому, саме вночі народжує нові ідеї, а вранішні години дивує  нас цікавими виробами із природного матеріалу,  бісеру, ниток та сірників. Тужить її душа за садком, і тому вона вложує свою любов до садка, людей у роботи,  за три місяці трудилася над проектом «Мій рідний дитсадок». Із маленьких сірничків її руки зуміли відтворити весь заклад в цілому, від маленької шпаківні до великого двохповерхового приміщення, тут є все.

 

Працю Ганни Іванівни оцінили нагородами, яких у неї  аж 123, гарними словами вдячності, а найдорожчий їй подарунок – це обійми маленьких вихованців. Коли вона заходить на подвір’я малеча вся гуртом біжить до неї, обіймає її за ноги, і дивлячись у вічі запитують:  «Коли ви до нас прийдете?»

 

А вона погляне навколо , сльози підступлять , і відповість : «Скоро, діти, скоро…».

 

Сьогодні, для освіти, ВОНА -  історія, а нам відданий помічник, мудрий порадник, працівникам прекрасний друг, гарна  мама, щедра, добра бабуся, молода енергійна прабабуся і просто гарна людина.

 

Разом  з нею 01 серпня 1991року була прийнята на посаду завідуючої господарством Ємець Юлія Іванівна.

 

У цей час дитячий садок  ще підпорядковувався Славутському заводу силікатних стінових матеріалів.

 

2 вересня 1991року прийнято  перших вихователів: Попович Марія Юріївна, Захожа Валентина Миколаївна, Цимбал Зінаїда Григорівна, Остапчук Валентина Федорівна, Власюк Жанна Миколаївна, Горбунова Валентина Григорівна. 24 вересня 1991року була прийнята музкерівником Васильєва Наталія Дмитрівна.

 

1 жовтня цього ж року місце  медичної сестри  зайняла Ляпіна Олена Василівна , а на посаду помічника вихователя прийняті Малявчик Тетяна Степанівна, Ковальчук Ніна Дмитрівна, Гавура Раїса Андріївна.

 

2 жовтня 1991року в заклад прийшов  бухгалтер – Пермінова Галина  Петрівна та  вихователь- Андрущенко Галина Володимирівна.

 

Новоприйнятим працівникам прийшлося нелегко.Старанно,без норми робочого дня, працювали всі: вивозили сміття, розбивали та оформляли ігрові майданчики, робили клумби, робатки, городи, займалися оздобою  та оформленням приміщення.

 

Щоб розпочати навчально – виховний процес пізніше були прийняті: вихователь-методист Остапчук Міра Йонівна, вихователь Броніч Антоніна Петрівна, помічник вихователя Демянчук Людмила Григорівна, праля  Горобець Тетяна  Іванівна та  кухар Пилипчук Людмила Іванівна.

 

І тоді мрія малечі та молодих батьків, новозбудованого мікрорайону «Сонячний», збулася.

5 лютого 1992року в дитячий садок поступають  перші діти.

Їх було 14.  На 1січня 1993року в ясла-садку  уже нараховувалось  173дитини.

В закладі було створено усі  умови для перебування дошкільнят.

Поступово колектив поповнювала  молодь .

Гарна музична зала

Оформлено приймальні

Закуплено спортивний інвентар 

Почали працювати перші спортивні гуртки

Закуплено іграшки для малечі

 

В ігрових кімнатах для дітвори створено розвивальні осередки

Нові меблі прикрашали кожну групу

 

Згідно наказу  Славутської міської Ради  №34 від 27.01.1994 року  було прийнято рішення  “Про передачу заводом силікатних стінових матеріалів дитячого садка №2 міському відділу освіти ” - до 1.02.1994р.

Незабаром  перший випуск дошкільнят, який  відбувся в травні 1992року.

Їх було 18:

 • Веремій Саша
 • Войтюк Таня
 • Ляпіна Анастасія
 • Васильчук Андрій
 • Лисюк Таня
 • Дідушок Саша
 • Дідушок Оля
 • Гилянчук Оля
 • Іванчук Саша
 • Горобець Наташа
 • Зарванська Віта
 • Ситняк Оля
 • Самольчук Володя
 • Мельник Сергій
 • Селютін Сергій
 • Лукянчук Марина
 • Рідкозуб Олена
 • Коцюба Саша
 • Глибович Петрик

 

  Тут, в дитсадку діти ходили й до першого класу. 

Нині ці діти уже дорослі і приводять до садка  уже  своїх дітей. А Горобець Наталя  та Зарванська Віта  обрали професію педагога, і на даний час працюють в дошкільних закладах Славути. Горобець Наталя Дмитрівна (Миколайчук) працює у рідному садочку вихователем, тут і виховується її друга донька.  Вісім  випускників водять у цей самий садок своїх дітей. 

Уже в 1992 році маємо 21 випуск.

 

Тривалий час з 2010року по 2015 рік в дошкільному навчальному закладі ясла-садку № 2 «Подоляночка» працювала завідувачем Людмила Сергіївна Курельчук.

Людмила Сергіївна — талановитий, мудрий і толерантний керівник. Це незвичайна людина виняткової душевної краси і гармонії, особистість, сповнена активності, енергійності, наполегливості.  Має золоті руки та  душу, дійсно, – від батька-матері та Бога. Вона володіє такою світлою енергетикою, що її вистачає для всіх. Як педагог, вона любила своїх вихованців, мала радість від спілкування з ними, вірила у те, що кожен із них зможе стати гарною людиною. Для працівників вона — вимогливий керівник, щирий співрозмовник і компетентний наставник, готовий прийти на допомогу у будь-яку хвилину. Вона завжди зрозуміє, підбадьорить, підтримає влучним словом.

 Під її вдалим керівництвом спільними зусиллями колективу закладу, батьківської громади  було зроблено багато: осучаснено групи: спальні, туалетні, ігрові кімнати(постелено лінолеум, пофарбовано стіни, замінено обої); створено «Кімнату здоровя», «Кабінет корекційної освіти», музей козацької слави, студію «Дивосвіт»; зроблено капітальні ремонтні роботи на харчоблоці, пральні; встановлено огорожу; проведено часткову заміну  вікон, встановлено нові  вхідні двері; оздоблено ігрові майданчики і т.д.

Повсякденна клопітка діяльність на відповідальній посаді вимагала повної відданості справі, наполегливості, подолання труднощів, високого професіоналізму. Із честю Л.С.Курельчук заслужила глибоку пошану серед людей, даруючи їм не тільки свої знання і досвід, але й тепло своєї душі.

На даний  час наш дошкільний навчальний заклад  наймолодший у місті – нам 22 роки. Ми сучасні, а тому динамічні, маємо позитивний простір і спільну мету.

 

З 1 вересня 2015року  заклад очолила молода,  творча, енергійна завідувач  Дідушок Ольга Іванівна

На сьогодні директором закладу є Олена ШЕВЧУК

Меню сайту

Вхід на сайт

Пошук

Календар

«  Червень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 5

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Корисні посилання
uCoz